Uroczystość Odpustowa

post z dnia

W dniu 10.05.2016 obchodziliśmy w naszym Ośrodku uroczystość odpustową związaną z naszym patronem Świętym Florianem. Świętowanie rozpoczęliśmy uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem ks. dr Krzysztofa Bąka Dyrektora Caritas Archidiecezji Katowickiej, który wygłosił do zgromadzonych wiernych Słowo Boże, w koncelebrze uczestniczył: ks. Tomasz Nowak, ks. Gajdzik, ks. Zbigniew Biela, ks. Zdzisław Tomziński, ks. Grzegorz Hawel.

Po Mszy Świętej wraz z Zastępcą Prezydenta  Chorzowa Panem Wiesławem Ciężkowskim i Panią Anną Krzysteczko Zastępcą Prezydenta Rudy Śląskiej oraz zaproszonymi gośćmi wspólnie zasiedliśmy do uroczystego obiadu. W trakcie posiłku uczestnicy Dziennego Domu Pomocy z Chorzowa Batorego wręczyli Pani Prezydent pamiątkowe zdjęcie oraz listy upamiętniające nie tak dawno zmarłego kierownika tegoż Domu Jacentego Krzyszteczko.

Serdeczne Bóg Zapłać wszystkim za obecność na uroczystości oraz wspólną modlitwę w intencji całej społeczności Ośrodka.