Dzienny Dom Senior+

Dzienny Dom Senior+ wspiera aktywizację oraz zapewnia opiekę chorzowskim seniorom, którzy ukończyli 60 rok życia, odczuwają potrzebę kontaktu z drugim człowiekiem czy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

Zajęcia odbywają się w pogodnej atmosferze, we wszystkie dni robocze w godz 8:00-16:00.

strzalka_na_baner

Witamy w Dziennym Domu SENIOR+

To wyjątkowe miejsce dla chorzowskich seniorów, którzy ukończyli 60 rok życia. Dzienny Dom SENIOR+ służy aktywizacji i poprawie jakości życia osób starszych bez konieczności zmiany ich miejsca zamieszkania. Wykwalifikowany i życzliwy personel pomaga korzystać z:

• zajęć aktywizujących,
  • terapii zajęciowej uwzględniającej indywidualne zainteresowania,
  • rehabilitacji ruchowej z elementami fizykoterapii,
  • oferty edukacyjno - kulturalnej.

Podczas pobytu seniorom  zapewnia się  śniadanie, obiad oraz przerwę kawową, a także zgodnie z potrzebą udzielana jest pomoc podczas załatwiania spraw osobistych czy urzędowych. Seniorzy mają możliwość korzystania z urządzeń i środków służących zachowaniu higieny osobistej.

Zajęcia odbywają się w miłej, spokojnej atmosferze, co sprzyja wypoczynkowi.

Z oferty Dziennego Domu SENIOR+ korzysta 35 osób. Do ich dyspozycji oddano pięknie wyremontowane i wyposażone wnętrza, w tym: pokój wypoczynkowy, pokój terapii zajęciowej, salę spotkań integracyjnych, salę aktywizacji ruchowej, pomieszczenie klubowe wraz z biblioteczkę, szatnię, jadalnie, aneks kuchenny, pokój zabiegowy oraz piękny ogród.

Za właściwe funkcjonowanie Dziennego Domu SENIOR+ odpowiada kierownik.

kierownik DDS+ – mgr Izabela Knop
ul. Skrajna 2a, 41-506 Chorzów Batory